Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tri podoby Íd al-Fitr (Strach Bašara Asada) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Blbosť.

Muslimovia by preto nemali zabúdať na pozdrav mieru „asslamu alajkum" a to vždy, keď sa stretnú s najbližšími, bratmi ale aj známymi čo i nemuslimami. - pozdrav asslamu alajkum je vyhradený výlučne pre moslimov, “You must not initiate the (greetings of) salaam with Jews and Christians,”. They say, salaam is a greeting of honor and a non–Muslim (kafir) does not deserve to be honored. takže nás tu láskavo nemystifikujte. takíju si nechajte do mešity.
 
Hodnoť

Jožko o islame vieš veľké guľové.

PREČO propaguješ názory wahábistickej sekty?
Wahhabistický kult byl odsouzen jako kacířství muslimskými zeměmi více než 60krát.
„Všichni si myslí, že islám je toto fanatické náboženství, ale není,“ pokračuje Loftus. „Myslí si, že islám – saudská verze islámu – je typický, ale není.
Ale když Saudové zbohatli, koupili si spoustu mlčení. Je to velmi krutý kult. Wahhabismus byl praktikován pouze Talibanem a v Saudské Arábii – tak extrémní je. Skutečně nemá nic společného s islámem. Islám je velmi mírumilovné a tolerantní náboženství. Vždy měl dobré vztahy s židy v prvních tisíci letech své existence.“
Mystický islámský proud súfismu a jeho snaha dostat se do blízkosti boha nebo s ním splynout je v ostrém kontrastu s džihádistickým salafistickým či wahhabistickým proudem, který je vyzbrojen smrtícími zbraněmi, káže podvodnou doktrínu džihádu a perverzní snímání mučednictví, za páchání bezpočtu násilných činů. Není divu, že oběti salafistických džihádistů tvoří většinou lidé z řad ostatních pacifistických forem islámu, včetně především súfistů.
Zatímco sofisté uctívají svaté a k jejich praxi patří teatrální obřadné modlitby, salafisté to odsuzují modlářství jakékoliv netradiční formy uctívání. Vyzývají také k vytvoření islámské politické vlády a nastolení přísného zákona sharia. Súfismus je domovem velkého spirituálního a hudebního dědictví islámu, o kterém islámští učenci říkají, že je vnitřní, mystickou či psycho-spirituální dimenzí islámu, starou stovky let.

Jeden súfijský učenec popsal podstatu súfismu takto: „Zatímco všichni muslimové věří, že jsou na cestě k bohu a dostanou se blízko k bohu v ráji – po smrti a „posledním soudu“ – súfisté věří rovněž, že je možné dostat se k bohu a zažít tuto blízkost – za života. Navíc získání znalostí, které s takovou blízkostí boha přichází, je samotným účelem stvoření. Zde zmiňují hadith qudsi, ve kterém bůh uvádí „byl jsem skrytým pokladem a miloval jsem, že budu známý, takže jsem vytvořil stvoření, abych byl poznán“. Tudíž pro súfisty již existuje hybná síla, nepřetržitá přitažlivost v jejich srdci vyvolávaná bohem, která je táhne, v lásce, směrem k bohu.“

Mystický islámský proud súfismu a jeho snaha dostat se do blízkosti boha nebo s ním splynout je v ostrém kontrastu s džihádistickým salafistickým či wahhabistickým proudem, který je vyzbrojen smrtícími zbraněmi, káže podvodnou doktrínu džihádu a perverzní snímání mučednictví, za páchání bezpočtu násilných činů. Není divu, že oběti salafistických džihádistů tvoří většinou lidé z řad ostatních pacifistických forem islámu, včetně především súfistů.
 
Hodnoť

JOŽKO kto je lepší moslim?

Povstalci okrem toho informovali, že uniesli a zadržiavajú Mahmúda Hasúna, brata veľkého muftiho Sýrie Ahmada Hasúna, ktorý podporuje režim prezidenta Bašára Asada.- ake demokraticke, ale v ramci objektivity by mohli napisat, ze povstalci uz zabili syna velkeho muftiho a on im na pohrebe verejne odpustil a poziadal ich o mier pre krajinu. Ci vrazdy, unosy a teroristicke utoky pod taktovkou FSA su demokraticke?
Jozef radšej si pozri tento film o Sýrii a prosím ťa nerob zo seba experta na Islam, Sýriu a Blízky východ, si smiešny:
http://www.youtube.com/watch?v...
 

Jožko ale to s tou podporou sýrskych alá

Jožko ale to s tou podporou sýrskych alávitov /šítskej sekty/ pre prezidenta Assada je naoazj pravda.
Kto je proti prezidentovi Assadovi a vláde sú suniti konkrétnejšie radikálni suniti čiže saláfisti, wahábiti a z nich sa rekrutujúci džihádisti.
Vojna sa už dávno pretransformovala z pro-demokratických manifestácií na náboženskú občiansku vojnu.
Situácia je o to zložitejšia že v Sýrii nie je jednotne prevládajúce náboženstvo ako to bolo v sunitskej Líbii kde asi 98 percent je moslimov sunitov a zbytok Tí iní. Tam sdajednoducho povedalo že Tí čo sú proti Kaddáfímu sú demokrati a Tí ostatní sú tí zlí čo bojujú za Kaddáfího dikatúru.
Pokiaľ ide o náboženstvo, Sýria bola dosiaľ je tolerantný štát. Napríklad v Homse je tretina kresťanov, tretina sunnitov, tretina alawitov /šítska sekta/ a všetky tieto vierovyznania sa tu znášali veľmi dobre pokým ndošlo k tejto vojne.
Takže bojuje prezident a vláda /alavitskí šíti / a jeho spojenci kresťania východného aj západného obradu proti povstaleckým wahábisticko-saláfistickým silám.
Ide tu o to že Saudská Arábia s sunitským radikálnym wahábizmom a saláfizmom by chcela zísať domimnciu v regióne a vytlačiť z oblasti šítsky Irán.

Prezidenta Asada podporuje preto šítsky Irán lebo aláviti sú šíti.
Hizbaláh z Libanonu preto podporuje prezidenta Asada lebo sa jedná o Šítov.
Turecko preto podporuje Džihádistických saláfistov a wahábitov lebo sa kjedná o sunitských radikálov a ako vieme Turecko ja bašta sunitov /možno troška miernejších ako sú saudsko-arabskí wahábiti/ ale stále sú to sunitskí bratia v zbrani.

A ak si zapnete TV a bude tam nejaký redaktor českého alebo slovenskej TV či rozhlasu alebo redaktor novín rozprávať niečo o prodemokratických demonštrantoch tak Vám napíšem rovno že je to truľo.
Ako to vídím v budúcnosti:
Obrovská náboženská vojna na celom blízkom východe o vplyv medzi blokom Saudská Arábia spojenci Turecko ako sunitský blok možno s podporou Nata a západu
a šítsky blok teda šítsky bašta Irán Sýrsky aláviti , Časť Iraku so šítskym obyvateľstvom, časť libanončanov so šítskym Hizbaláhom, a tradične yemenský horali kde sú šíti v prevahe myslím zajdistskú sektu spadajúcu pod Yemenského imáma priameho potomka proroka Muhhamada pokoj a mier s ním.
Túto skupinu podporuje Rusko a Čína.
A čo z toho vyplýva pre Izrael? Neviem .
 

neuveritelne zbludily autor

nenormalne, ze si neuvedomuje, ze Id je sviatok zmierenia sa so vsetkym, s celym vesmirom... Teraz poznamka smerom k autorovi: Jozinko, ty si obycajny vidliacik, vies, ze ma Artan Qineti umyselne nezmyselne krivo obvinoval z nejakych priprav genocidy etnik v Europe - s tym si ruky podavas a tomu zelas Id Mubarak a sretan bajram bez toho, aby sa mi za to ospravedlnil... Dalej vies velmi dobre, ze UCK zabila svojich ludi a ich mrtvoly presunula do Racaku - aby nasledne potom krive obvinenie za to padlo na Srbov, takze vies, ze nema pre Teba vyznam niekomu zelat Id Mubarak a bolo by lepsie, aby si si do svojich ustociek prestal Islam brat, lebo si neuveritelne zbludily, Jozinko... Ale, anyway, pis si, co len chces, len musis ocakavat, ze niekto poda spravny opis obrazu Tvojej reputacie majstra tmarstva...
 
Hodnoť

Uzavrime to takto:

Ak Pinočet poslúcha riaditeľa zemegule tak ho budú všetcky médiá chváliť ako nalepšieho deomkrata.
A to vysvetľuje prečo nie islamský/ - wáhabizmusnie je normálny islam lebo schizma lebo bol odsúdený všetkými islamskými štátmi 62 krát ako kacírstvo./
Wáhábistický režim v Saudskej Arábii USA podporujú a sekulárne režimy ako Mubarakov v Egypte, ben Alho v Tunise A kadáfiho v Lýbii napádajú. Ide o to že tieto režimy mali vyváženú medzinárodnú politiku a neposlúchali riaditeľa zemegule. a to je proste všetko.
 


Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Sestričky z Kramárov, nie sú sen Kollárov, ktoré by nosili modré z neba 1 774
 2. Miroslav Lukáč: Dajte mu konečne ranu z milosti! Tára o nevine, ako predtým M.Jankovská. 1 392
 3. Michal Porubän: Urážač žien Blaha alias módny guru parlamentu..."Na scénu !!! " 1 153
 4. Rudolf Pado: Čínske záujmy nad kostol Sv. Margity? 928
 5. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 868
 6. Peter Kollega: Pani Balogová, prečo SME asistuje pri samoamnestii malého Fica? 506
 7. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 274
 8. Milan Resutík: Slovenský jakobín 252
 9. Andrea Ostrihoňová: Otužovanie NIE JE kváskovanie 227
 10. Adam Nochta: Ľuboš Blaha, ban-sexuál 208

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Na svatého MIkuláša
 2. Lukáš Baloga: Mäkký brexit je už takmer na dosah. Kto ustúpi?
 3. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o termolýze vody a o „vodíkovej ekonomike“)
 4. Július Kovács: Som Boris a priatelia stala sa mi taká nehoda plus Video
 5. Vladimir Marunciak: O obzeraní sa za ženami
 6. Peter Slivovic: Pravé Ja
 7. Miriam Studeničová: Neprípustné zotrvávanie v nevedomosti a jej ospravedlňovanie
 8. Vladimír Bohm: USA je v skutočnosti bez prezidenta a potrebuje záchranu – strednej línie
 9. Mikuláš Lakatoš: Op – Ed: Community Healthcare in Slovakia – do we all have equal access to it?
 10. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o „chaose“)


Už ste čítali?