Pochodom vchod! SMERom ku Kotlebovi

Autor: Jozef Lenč | 8.1.2016 o 15:32 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  672x

Za Fica a za národ! Aj takto by sa dalo v stručnosti zhrnúť všetko to, čo v ostatných mesiacoch predvádza predseda vlády. Spolu s ním aj jeho podpredseda a minister vnútra, resp. väčšina členov strany SMER-SD.

A to hlavne v súvislosti s tým, čo sa vďaka mediálnemu „masírovaniu“, považuje za tzv. migračnú krízu. Vidíme to najmä v kontexte komunikácie Róberta Fica a jeho strany s verejnosťou. Prostredníctvom tlačových besied, televíznych diskusií alebo predvolebných hesiel, zvyčajne v priamej nadväznosti na udalosti, ktoré sa odohrávajú ďaleko za hranicami Slovenskej republiky pravidelne straší verejnosť v snahe odvrátiť pozornosť verejnosti od skutočných problémov a kríz, ktoré kvária Slovensko. Zároveň tak premiér a jeho „štátostrana“ hrá na strunu tým, ktorí na sociálnych sieťach šíria nenávisť, či priamo v uliciach participujú na iracionálnych protestoch neonacistov, zameraných primárne voči migrantom a muslimom. Na stráž!!

Strana a vláda sa voči týmto protestom rázne neohradila. Ba podľa niektorých fotografií priamo z pochodov a vyjadrení organizátorov bratislavského zhromaždenia z leta 2015 sa k ich účastníkom správala nadmieru zhovievavo až priateľsky. Vyjadrenia reprezentantov slovenskej krajnej pravice dokonca uvádzajú, že s ich názormi a protestami sympatizujú aj niektorí členovia slovenských bezpečnostných síl. Premiéra chvália extrémisti na Slovensku i v Českej republike. Prekvapujúce?

Národ je viac než život utečenca

Toto by mohlo byť heslom volieb sociálnej demokracie na Slovensku. Dôkazom sú viaceré aktuálne i predchádzajúce vyjadrenia čelných predstaviteľov vládnej strany a tiež motto kampane, ktorá je namierená primárne voči migrácii a sekundárne voči muslimom a islámu. V dôsledku vyznieva tak, že Ficovi je jedno, či ide o utečencov, alebo občanov Slovenskej republiky. Výrazne k tomu prispela aj legislatíva, ktorú schválila už prvá Ficova vláda. Tá výrazne obmedzila možnosti registrácie islámu na Slovensku, čo v konečnom dôsledku spôsobilo to, že slovenskí občania muslimského vierovyznania sú fakticky občanmi druhej kategórie. Na druhej strane obe Ficove vlády vytvorili a verbálne podporujú taký stav, že Slovenská republika zostáva poslednou krajinou EÚ bez mešity a muslimovia sú tak v rovine prístupu k praktizovaniu svojej viery dodnes de facto diskriminovaní.

Podpredseda vlády Kaliňák sa už v roku 2007 vyjadril, že ak by žilo na Slovensku viac než 20 tisíc muslimov (počet potrebný na registráciu), vláda príjme zákon, ktorým sa hranica zvýši, tak aby sa zachoval status quo. Na svojich názoroch trvá strana dodnes, žiaľ i s veľkou časťou opozície. Dôkazom sú emotívne vystúpenia slovenských politikov v médiách a v parlamente, v ktorých sa svorne zhodujú na tom, že národ je pre SMER-SD viac než obhajoba a garantovanie rovnakých práv pre všetkých.

Čo tu s nimi budeme robiť?

Otázka, ktorú si v deň svojich narodenín (15. septembra) položil predseda vlády Róbert Fico, bola namierená predovšetkým voči muslimom. Rovnako ako Kotleba a jeho stúpenci ich tu nechce. S predstieraným pochopením a súcitom, posiela muslimov za hranice „svojej“ krajiny. Veď tu predsa nemôžu žiť. Nemajú zázemie, mešity a možnosť praktizovať vieru, ba ani rodiny. „Vieme, že chcú ísť do krajín, kde jednoducho očakávajú svoj spôsob života, majú tam svoje rodiny, majú tam zázemie na praktizovanie svojho náboženstva.“

Predseda vie, že strach Slovákov je preňho cestou k úspechu. Očakáva, že čím viac nenávisti voči imaginárnemu nepriateľovi vyvolá, tým viac hlasov v marcových voľbách získa. Preto sa neštíti útočiť na muslimov. Neostýcha sa strašiť verejnosť, že ak niektorým z nich poskytneme azyl, tak o pár rokov ... „tu budeme mať 40 – 50 tisíc muslimov, ktorí budú mať vlastnú cirkev, budú pôsobiť v armáde, polícii a budú jednoducho pôsobiť ako oficiálna cirkev.“ Pre udržanie moci je ochotný vyvolávať démona strachu a nenávisti. Verejne klamať o migrantoch. O ich motivácii k úteku z domova. O ich prepojení s teroristami z tzv. islamského štátu a o tom, ako slúžia záujmom teroristov. „Vieme o tom, že verbujú medzi migrantmi predstavitelia Islamského štátu. Vieme o tom,“ tvrdí Fico, „že Islamský štát organizuje prevádzačstvo ľudí, zarába na tom obrovské peniaze, ktoré sa používajú na financovanie teroristických aktivít tohto Islamského štátu.

Pre moc a s úmyslom zakryť zlyhania vlastnej vlády, vstúpil do volebného zápasu s heslom „Chránime Slovensko“ a posilňovaním tendencií policajného štátu. Namiesto riešenia problémov v školstve a zdravotníctve, sľubuje o 2 500 policajtov navyše. Namiesto solidarity a humanitárnej pomoci utečencom, viac zbraní a ostnatých plotov. „Monitoruje každého muslima, ktorý sa nachádza na území SR,“ vyhlásil niekoľko dní pred dvadsiatym šiestym výročím Novembra 89. „Musíme zabrániť vytvoreniu ucelenej muslimskej komunity na Slovensku“, apeloval začiatkom januára 2016. „Toto je jediná cesta, ako eliminovať riziká,“ dodal Fico. Mnohí z tých, ktorí mu dnes volajú na slávu, by radi muslimov eliminovali, podobne ako pred rokmi s pasiou eliminovali židov. Mnohí z tých, ktorí dali like jeho vyjadreniam, pred časom schvaľovali koncentráky pre muslimov a ich „pomletie do mäso kostnej múčky“.

Slovenskí neonacisti – aj tí, ktorí k svojmu rasizmu pridávajú obligátne alibistické, ale ... – často označujú slovenských muslimov za piatu kolónu tzv. islamského štátu. Fico a Kaliňák (nasledovaní nejedným opozičným politikom) ich svojimi slovami utvrdzujú v oprávnenosti ich nenávistných postojov. Avšak oveľa horšie, predovšetkým pre budúcnosť demokracie a fundamentov ľudskosti na Slovensku, je skutočnosť, že dnes sú to práve oni a s nimi SMER-SD, ktorí vedú krajinu SMERom ku Kotlebovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Po Haščákovi môže prísť na rad Fico

Haščákovi hrozí 20 rokov za mrežami.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

S Haščákom v pyžame

Keby zaspieval, zničí nielen milovníka koly, ale aj povesť bývalých reformných strán.


Už ste čítali?