Ďalší xenofóbny komentár Lukáša Krivošíka

Autor: Jozef Lenč | 23.7.2007 o 11:02 | Karma článku: 10,30 | Prečítané:  3497x

Prejavy násilia v súčasnosti majú rôznorodú podobu. Počnúc vulgárnymi nadávkami fanúšikov všelijakých (väčších a či menších) FC spojených neraz aj s priamou fyzickou agresiou, až po na prvý pohľad sofistikované podoby šírenia nenávisti v podobe publikovania nepreberného množstva diskusných príspevkov, blogov, komentárov a či kvázi analýz resp. odborných publikácií. A práve pôda internetu sa v ostatnej dobe stala najobľúbenejšou sférou, kde sa (žiaľ) udomácňuje „vírus xenofóbie“.

Sloboda, ktorú ponúka šíreniu myšlienok a ideí internet, je nezmerateľná. Jej pozitívny vplyv na mnohé oblasti ľudského bytia na svete tomto je najviditeľnejší v možnosti získať informácie a poznanie, ktoré umožňuje obrusovať hrany konfliktov, ktoré sú tak príznačné pre nevedomosť. Avšak ako všetko, čo človeku bolo umožnené stvoriť, má aj voľnosť internetu svoje negatíva. Jedným z nich je spojenie ľahkej dostupnosti resp. jednoduchosti šírenia rozmanitých názorov s ľudskou hlúposťou a jej spoločníčkou nenávisťou. Tento efekt ako zaujať recipientov a servírovať mase svoje myšlienky s radosťou využívajú mnohí z radikálov (čítaj hlupákov!). A to bez rozdielu. Či sú to holohlaví neonacisti, ukričaní a večne podnapití nacionalisti, náboženskí fanatici chrliaci oheň a síru alebo (nezanedbateľne a čoraz častejšie!!) mladíci v kravatách, sami sa definujúci ako ochrancovia tradícií (svojich), slobody (svojej), zákonov (svojich) a práv (len a len svojich). Jedným z množstva „akože“ konzervatívcov je aj dlhšiu dobu publikujúci a podľa vlastných slov stále ešte študujúci právnik (!) Lukáš Krivošík. 

Šéfredaktor pravicového servera, ktorému je jeho piesoček už pritesný a postupne prispievaním na rôzne stránky definujúce sa ako tie, ktoré prezentujú najpravdivejšie informácie o iných náboženstvách, sa rozhodol šíriť do nekonečných diaľ svoje klamstvá? Žiaľ, čoraz častejšie dostáva priestor na propagáciu vlastnej xenofóbie, tento „expert na problémy Európy“ aj na jednej z najnavštevovanejších internetových stránok www.azet.sk. Kde sa podobne, ako na iných fórach, rozhodol za použitia primárne nepravdivých tvrdení, prvoplánových urážlivých označení, ale najmä všadeprítomnej nenávisti (voči všetkým nie len predstaviteľom náboženských menšín), „varovať“ Európanov a čitateľov pred stratou vlastnej náboženskej identity. Zmesou spomenutých ingrediencií je aj „komentár“ alebo skôr štvavý pamflet hodný ideológa al-Kaidy Zawáhirího. Spoločných znakov je niekoľko. Najvýraznejším je azda, že obaja rovnako nenávidia a vždy si nájdu priestor, ako sa so svojou nenávisťou podeliť. V prípade Lukáša Krivošíka je ostatným plodom jeho odporu voči inakosti článok Islam má zelenú, kresťanstvo červenú, v ktorom podobne, ako jeho náprotivok Zawáhirí, kritizuje západnú spoločnosť za jej sekularizmus. Dôvody, prečo tomu tak je, Krivošík hádže na plecia všetkým, ktorí sa snažia ľudí spájať a nie rozdeľovať. „Vaša vina rojkovia!!!“, burcuje.  

Primárne sa ale jeho obetným baránkom, už opakovane, stávajú muslimovia. Nie je tomu preto inak ani v tomto prípade. Na priblíženie niekoľko najvýraznejších ukážok z aktuálnej „produkcie“: 

1.)    už samotné pomenovanie jednotlivých častí je prvoplánovou snahou autora v čitateľovi vyvolať pocit hnevuBlaho moslima nad zdravie postihnutej Češky“ resp. pocit strachu, keď podobne ako svojho času Hitlerovi verní nazýva príslušníkov náboženskej menšiny „Piatou kolónou“ (!). Zatiaľ mu prekážajú len muslimovia, kto však bude ďalší?!

2.)    v texte okrem muslimov všeobecne hanobí muslimské ženy, azda bežný autorov prístup k ženám (?), keď na základe slobodného rozhodnutia, ako sa chcú odievať, ich kritizuje, že každá „moslimská študentka môže bez problémov prísť do školy oblečená ako strašidlo.“ 

3.)    autor sa na fiktívnom príklade akéhosi Abdula vykresľuje všetkých muslimov ako príživníkov, ktorých jediným záujmom je zneucťovanie manželiek a dcér Slovákov. „Lenže Abdul je nezamestnaný, celé dni len vyžiera vašu chladničku a pozerá televízor, zatiaľ čo vy chodíte do práce. Jedného dňa sa vrátite uťahaný domov a Abdula nájdete v posteli s vašou ženou a dcérou. Vraj obohatia jeho nový hárem.“ Podobnosť so Slotom a jeho postojom k Rómom, čisto náhodná?!...

4.)    autor opakovane prezentuje muslimov ako hrozbu pre slovenskú spoločnosť, keď viní Európu, že „cudzorodému, latentne nebezpečnému náboženstvu ustupujeme, kde sa len dá.“ a na druhej strane glorifikuje obdobie, kedy Európa s muslimami „zatočila“. Vyzdvihovanie vlastného mesianizmu a oslava násilia je to, čo majú spoločné „vojvodcovia slov“, ktorých však neraz nasledujú (našťastie zatiaľ len malé, ale hlučné) skupinky „pomýlených“ vykonávateľov. 

V tomto článku autor verejne hanobí skupinu osôb pre ich vierovyznanie (trestný čin podľa paragrafu 423 ods.1/b zákona č. 300/2005 Z.z.). Aj toto je výsledok slobody internetu, ktorú zneužívajú indivídua typu Krivošíka alebo Zawáhirího a nemali zostať nepovšimnuté, veď neraz sme už boli svedkami, keď sa hlúpe slová zmenili na odporné skutky...      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Proti Kiskovi už existuje tretie video, zatiaľ najkratšie

Kiska tvrdí, že za videami je poslanec Smeru. Podal trestné oznámenie.


Už ste čítali?